Badanie plodnosci jaki lekarz

Badanie płodności u mężczyzn polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest podstawowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z wnętrz i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Kiedy powinno przygotować się badanie?Badanie to powinno się wykonać w terminie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć również po nowego sposobu obrazach w strefy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do poszukiwania muszą stać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać odebrana w okresie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna i zostać przekazana w stosowny sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich świeżość i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_novitus_bono_e/

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi obraca się także różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć zarówno wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest toż tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono twórz mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich naprawdę dużo dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i nowego sposobu infekcje. W finału ich wykluczenia robione są badania mikrobiologiczne.