Pakowanie prozniowe suwalki

Pakowanie próżniowe daje niewątpliwą zaletę nad tradycyjnymi metodami pakowania i chronienia. Produkty włożone w obecny metoda dłużej zachowują świeżość oraz są prostsze w transporcie na większe odległości.

Robią one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały artykuł w opakowaniu jest wstawiany we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Stanowi owo głównie rozpowszechniona konstrukcja. Po ukończeniu procesu zwykle komora tworzy się samoczynnie. Ten gatunek urządzenia pozawala na znaczną powtarzalność procesu i elastyczność w doborze parametrów próżni i energii zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego artykułu na raz do wyjątkowo silnych wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - ukazuję się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia oraz do zabiegu jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc dokonuje się na zewnątrz komory. Dla tego rodzaju urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona i na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o nietypowych kształtach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z tymże większa część pakowanych produktów na dzień. Dla zastosowań amatorskich bądź w niewielkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w długich sklepach lub domach produkcyjnych lepszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania a w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbycie już 50 lat!