Salon fryzjerski a kasa fiskalna 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w niemal każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało wpisano w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezwykle, a emerytowani lekarze zrezygnują z prowadzenia działalności, z początku trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas przechodzą w własnej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak oraz długie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno także zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest trudna. Przykładem tylko potrafią być usługi medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie miał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być dokonany przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do nowych części zawodowych będących te urządzenia od ubiegłego roku, bez powodu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz utrzymujący usługi na sytuacja osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów stanowi wówczas sam rób na okazję z czarną przestrzenią w handlu także usługach.

Nasuwa się pytanie, czyli w latach następnych też będzie ważna wziąć z zniżki na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Że z niej zastosować każda kobieta, która w momencie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie można zaczerpnąć z obecnej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.